Přírodní očista organismu bez výživových doplňků

07.03.2018

Máte pocit, že vaše tělo potřebuje nastartovat a očistit od toxinů a odpadních látek? Ale u čeho začít? Zkuste nejprve detox střev. Střeva nepřímo souvisí s naší imunitou, ale samozřejmě i s metabolismem a spalováním tuků. Pokud jsou zanesená, nemohou fungovat na 100 % a projeví se dříve či později různými příznaky například vředy, přibýváním na váze, častými střevními problémy a v tom nejhorším případě i rakovinou tlustého střeva.

Tlusté střevo lze detoxikovat různými klystýry, hladovkami apod., ty ale nejsou vhodné pro každého, navíc je prokázáno že klystýr dokáže očistit pouze asi 40 - 50 cm tlustého střeva. Potom jsou tu různé výživové doplňky, některé více účinné některé méně. Dnes se ale zaměříme na přírodní způsob detoxikace, který je navíc poměrně levnou záležitostí.

Tím přírodním zázrakem jsou často podceňovaná lněná semínka. Nejen, že nám pomohou očistit střeva od odpadních látek nebo parazitů, navíc to zvládnou šetrně bez narušení naší střevní mikroflóry.

A jak na to? K třítýdenní očistě budete potřebovat kefír a lněná semínka. Každé ráno si tak k snídani připravíte směs z čerstvě namletých lněných semínek se 100 ml kefíru.

1. týden se jedná o 1 lžíci lněných semínek se 100 ml kefíru

2. týden již 2 lžíce lněných semínek se 100 ml kefíru

a 3. týden 3 lžíce lněných semínek se 100 ml kefíru

Přes den se poté snažte vypít alespoň 2 litry čisté neperlivé vody. Pokud jste doteď nejedli zdravě, určitě je to ideální období kdy začít, pokud ale nezačnete, i tak by vám lněná semínka měla pomoci tělo očistit.